Kollégám prezentált minap egy Fontos Kliensnél úgy jó 50 ember előtt, és egyszer csak megkérdezték tőle, hogy mennyi az annyi? Én a terem végében ültem és mivel láttam némi zavart az arcán, és mert ilyenkor sohasem férek a bőrömbe, elkezdtem neki mutogatni, hogy a helyes válasz:
illetve, hogy:
Ám a zavar nem múlt el a kollégám arcáról, sőt növekedett. Belekezdett egy irdatlan hosszú körmondatba, minek a végén, láthatólag kissé félve, kibökte, hogy az annyi az bizony 6 és 2. Én megnyugodtam, de nem tudtam mire vélni, hogy ha látta mit mutatok, akkor mit vacakolt annyit? Kiderült, hogy ő meg azt nem értette, mi a fenét mutogatok ilyen lelkesen... Hát hogy hat meg kettő, mondom. Ja, hogy a shachó megint magyarul mutogatja a számokat? Csak ekkor villant belém, mert tudtam csak elfelejtettem, hogy ezt kellett volna mutatnom:
De azért mekkora szenyaság már, hogy Japánban még az ujjal számolást is újra kell tanulni!?
lol
VálaszTörlésErről a Becstelen brigantyk c. film jut az eszembe, ahol azért buktak le, mert a kettőt amerikai/japán stílusban mutatták nem eu módon.
VálaszTörlésA többi számot is máshogy mutatják? Hatnál fontos a kezek összetétele, vagy ha egymás mellett van úgy is megértik?
Mindegyiket... ráadásul ha sorban számolnak, akkor megint másképp: a kisujj (!) az 1, a gyürüs a 2 és így tovább. Azt hiszem akkor is megértik, ha egymás mellett van, de ez a korrekt.
VálaszTörlésÁllítólag a kínaiak megint máshogy számolnak :)
VálaszTörlésIgen, kínában így nyomják pl: http://www.youtube.com/watch?v=dijFA3kqDaU
VálaszTörlés:)
http://www.youtube.com/watch?v=63NNFNoQ9ag
VálaszTörlésSzámolásnál tényleg nem kinyitják az ujjukat, hanem behajlítják?
http://www.youtube.com/watch?v=PShZ_HyjYx0&
VálaszTörlésEz a csávó jól összefoglalja a számolást és a számok mutogatását.
hat ez oltari aranyos volt:)
VálaszTörlésValahol azt olvastam, hogy ezt az egykezes számolást az ajnuktól vették át.
VálaszTörlés